»Vsak, ki se okliče za vodnika, ni nujno, da je vodnik. Naj bodo kritični, naj jih ne premami nizka cena.«
»Svetujemo, da se usedete na vrv ali hrbtno podlogo nahrbtnika, noge spravite v nahrbtnik in oblečete v zaščitna oblačila. Biti moramo čim nižji. Pazite tudi, če imate na glavi čelado in ima ta kovinske zakovice. V tem primeru je bolje, da jo snamemo z glave.«
»Z telesom se ne dotikamo sten, po katerih se lahko 'sprehodijo' blodeči se tokovi strele. Če smo v kotanji, jami, je najvarnejše mesto sredina jame oz. kotanje. Če smo na robu police, je dobro, da se pripnemo z vrvjo, ki naj od nas teče po tleh.«
»Najvarneje pred udarom strele je na melišču, kjer čepimo ali sedimo na nahrbtniku. Če vseeno nadaljujemo sestopanje, naj bo razdalja med nami vsaj 20 metrov.«
»Pri takih dogodkih nas predvsem skrbi, da bi se ljudje sami podali v reševalno akcijo živali, zdaj ko so v gorah izredno zahtevne razmere.«
»Ni ti vseeno, da sama tava ponoči, sploh če ni navajena na gorsko okolje.«
»Držal se je planinske šole, kar vedno učimo tudi vse udeležence na tečaju varne hoje.«
»Ta pes je naredil ravno to, izkopal si je neko gnezdo in se tam v klopčič zvil.«
»Saj veste, hrana v gorah je tista najljubša stvar in tudi njemu je bila, tako da sva navezala stik, da sem ga potem lahko vpel v vrv in primerno zavaroval.«
»Sploh pri živalih je treba vedeti, da pogosto instinktivno reagirajo, kar je lahko nevarno, da te potegne dol.«
»Verjetno se bova s kužkom še kdaj srečala, ker je tudi on iz Kamnika.«
»Zabičal sem mu, da se v gore hodi z znanjem in popolno zimsko opremo.«
»Dnevi so krajši. Temperature nizke, pogosto jih spremlja tudi veter, orientacijo pa nam slabša megla, ki v popoldanskem času zakrije podobo planin in vršacev.«
»Izberimo si cilje, ki so nekoliko lažji glede na naše izkušnje in znanje. Ta čas pa je tudi primeren za obnovitev znanja iz zimske tehnike in pregled opreme.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju